misa lodowa

Przykładanie lodu na skórę wykazuje różnorodne działania, które pozytywnie wpływają nie tylko na samą skórę ale też kompleksowo na cały organizm. Ale cała tajemnica leczniczego działania lodu sprowadza się do POPRAWY KRĄŻENIA I MIKROKRĄŻENIA. Cała reszta jest tylko naturalną konsekwencją.

MASAŻ LODEM działa na autonomiczny układ nerwowy, który z kolei wywołuje naprzemienny skurcz i rozkurcz naczyń włosowatych, które zaczynają prawidłowo funkcjonować, czyli utleniać i odżywiać komórkę a jednocześnie odprowadzać zalegające toksyny.

Facebook Google+

Terapia lodem

A oto lista efektów, które są konsekwencją masażu lodem

 • >> zmniejszenie lub nawet likwidacja obrzęków, najlepsze efekty są widoczne w miejscu przyłożenia lodu, ale dzięki temu, że pobudzony zostaje cały układ limfatyczny, obrzęki ulegają redukcji w całym ciele
 • >> skóra jest dotleniona, odżywiona w efekcie robi się gładka i sprężysta
 • >> cały organizm jest lepiej ukrwiony, co wpływa pozytywnie na samopoczucie
 • >> zwolnieniu ulegają procesy starzenia
 • >> rośnie odporność
 • >> ściany naczyń krwionośnych zyskują na elastyczności, naczynia się zwężają, maleje ryzyko chorób układu krążenia
 • >> znika cellulit

 

Jednak trzeba od razu jasno powiedzieć kilka rzeczy:

 • - cellulit to u kobiet norma a nie choroba
 • - za jego powstawanie w dużej mierze odpowiadają hormony, głownie estrogen
 • - cellulit to forma spiżarni, gdzie odkładane są zapasy na czarną godzinę, więc skuteczna walka może polegać wyłącznie na przekonaniu organizmu, że będziemy o niego dbać i dobrze odżywiać, więc odkładanie jest zbędne.
 • - jest dużo czynników wspomagających tworzenie cellulitu w tym: przewlekły stres (hormony), wszystko co zaburza mikrokrążenie (obcisłe ubrania, palenie papierosów, przegrzewanie organizmu)

Wiara, że wszystko zrobią za nas kremy, że w cudowny sposób rozpuszczą grudy tłuszczu i zahamują jego tworzenie, jest złudna i prowadzi do GRUBYCH rozczarowań.

BŁĘDNE KOŁO CELLULITU

Dla niektórych informacja, że liczba komórek tłuszczowych w organizmie jest stała, może być zaskakująca, ale tak właśnie jest. W momencie kiedy tyjemy, komórki tłuszczowe zaczynają rosnąć, zwiększając swoją objętość nawet kilkanaście razy. Normalna komórka tłuszczowa ma średnicę ok. 1-2 mm, ale kiedy zaczyna się powiększać może urosnąć do wielkości ziarna fasoli, które zaczynają uciskać drobne naczynka krwionośne i w ten sposób wywołują zaburzenia mikrokrążenia. Jak jest utrudnione krążenie, to zaczynają się problemy z dostarczeniem tlenu i składników odżywczych oraz odprowadzeniem toksyn. Zalegające toksyny jeszcze bardziej powiększają komórkę i coraz bardziej zwiększają ucisk na naczynia, przez co obrzęki i zastoje się zwiększają.

JAK ZMNIEJSZYĆ KOMÓRKI TŁUSZCZOWE?

Oczywiście musi być aktywność fizyczna, która pobudza przemianę materii, ale niestety najbardziej działa tam, gdzie krążenie jest najlepsze, czyli w pierwszej kolejności spala tłuszcz w miejscach najlepiej ukrwionych a nasz cellulit spowodował, że mamy zaburzenia tegoż ukrwienia. Dlatego trzeba stymulować mikrokrążenie bezpośrednio tam, gdzie jest najbardziej zaburzone, żeby poprawić metabolizm komórek. I tu przydaje się LÓD.

MASAŻ LODEM działa na autonomiczny układ nerwowy, który z kolei wywołuje naprzemienny skurcz i rozkurcz naczyń włosowatych, które zaczynają prawidłowo funkcjonować, czyli utleniać i odżywiać komórkę a jednocześnie odprowadzać zalegające toksyny.