fitness

Ruch leczy! Naszą propozycję kierujemy do osób, które nie uprawiają żadnych sportów i nie mają motywacji to rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Wykorzystaj urlop nad morzem do regularnych treningów. Hotel zapewnia regularne posiłki i salę fitness ze sprzętem.
Dwa tygodnie regularnych treningów wystarczą, by wypracować sobie nawyk ćwiczeń!
SPRÓBUJ!

TRENUJ  •  JEDZ  •  ŚPIJ

Kiedy będziesz się ruszać, Twój organizm wydzieli endorfiny i spali kalorie. Poczujesz się lekki i zadowolony. Poprawi się Twoje krążenie a przez to dotlenienie i odżywienie wszystkich tkanek.

Facebook Google+

Zanim WYSTARTUJEMY!

  1. ZAWSZE PAMIĘTAJ O ROZGRZEWCE – minimum 15 min. Ten wysiłek jest niezbędny, żeby przygotować mięśnie do właściwego treningu. Opytmalna rozgrzewka obejmuje mieszankę ćwiczeń aerobowych, gibkościowych i siłowych np. ćwiczenia aerobowe (5 min) bieżnia, stepper lub orbitrek, ćwiczenia gibkościowe (5 min) skłony, wymachy, rozciąganie, ćwiczenia siłowe (5 min) hantle do 5 kg, przysiady na nogi
  2. Od początku zwracaj uwagę na technikę – stabilizacja i oddychanie to podstawa – dzięki temu osiągniesz maksymalny efekt a jednocześnie uchronisz się przed kontuzjami. Szczególnie ważne jest utrzymanie prostych pleców (okrągłe plecy przy podnoszeniu ciężaru mogą się kończyć poważnym urazem!). Warto obejrzeć filmy na Youtube lub skorzystać z treningu personalnego.
  3.  W trakcie treningu uzupełniaj płyny.
  4. Nie przesadzaj z treningiem! Zakwaszone mięśnie wcale nie są dowodem, że trening był dobry.
  5. Słuchaj swojego organizmu, kiedy po solidnym treningu domaga się posiłku. To normalny zdrowy odruch. Oczywiście żadnych słodyczy i fast foodów.
  6. REGENERACJA – po wysiłku mięśnie potrzebują 48 h na odpoczynek, dlatego optymalny plan ćwiczeń zakłada treningi nie częściej niż 3 razy w tygodniu - przy założeniu, że robimy Full Body Workout czyli trenujemy całe ciało.