wellness & spa

SPA nie jest już symbolem luksusu ale powszechnie dostępnego komfortu, z którego korzystamy świadomi potrzeb naszego zmęczonego cywilizacją organizmu. Często wystarczy weekend w SPA aby przywrócić harmonię ciała i ducha. W filozofii SPA podstawową rolę odgrywa woda, czyli kąpiele wodne oraz związane z nimi zabiegi.

Hydroterapię stosowali już w starożytności Egipcjanie, Grecy i przede wszystkim Rzymianie, którzy uczynili z różnego rodzaju kąpieli zjawisko powszechne, udokumentowane w literaturze, dzięki czemu Świat wie dziś o rzymskich termach. Wbrew powszechnym opiniom, nie były to wyłącznie łaźnie, a obiekty, składające się z pomieszczeń bezpośrednio związanych z wodą, z sal gimnastycznych, stadionów oraz portyków dla wypoczywających i chcących podyskutować. Poza tym, w termach znajdowały się biblioteki, bufety, pokoje muzyczne, sale do gier itp. z czasem kąpiele stały się prawdziwym rytuałem o głębokim znaczeniu obyczajowym i towarzyskim.

Z dobrodziejstw hydroterapii korzystali też mieszkańcy Dalekiego Wschodu, którzy stosowali ciepłe kąpiele dla złagodzenia objawów zmęczenia, wspomagania gojenia ran, a także zwalczania złego samopoczucia i depresji. Z czasem jako elementy uzupełniające doszły masaże, gimnastyka, diety lecznicze i napary z ziół.

Woda to źródło życia, symbol odnowienia i świeżości. Dzięki właściwej pielęgnacji ciała i duszy można z energią i optymizmem stawić czoła czekającym obowiązkom. Wspaniałe chwile relaksu płynące z kontaktu z wodą są jej podstawą. Pobyt w komfortowym hotelu SPA to zawsze niezapomniane chwile w pięknym otoczeniu, blisko natury, gdzie każdy dzień sprawia, że ciało i psychika błyskawicznie się regenerują. Nasze centrum SPA korzysta z najnowszej wiedzy z zakresu kosmetyki i odnowy biologicznej. Dzięki temu świadczymy Gościom usługi najwyższej jakości. Dopełnieniem całego weekendu w SPA będzie pobyt na basenie oraz w Oazie Relaksu zawierającej liczne atrakcje, jaskinię solankową z hydromasażem, sauny i łaźnie parowe i wiele innych. Do Państwa dyspozycji są codziennie nasi doświadczeni terapeuci.

Facebook Google+