rehabilitacja

Rehabilitacja nad morzem jest wskazana i skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości zarówno fizycznych jak i neurologicznych. Nasze Centrum Rehabilitacji jest wyodrębnionym miejscem w hotelu, które oferuje szeroki wachlarz zabiegów przy użyciu nowoczesnych technologii. Zabiegi prowadzą znakomicie wyszkoleni terapeuci z wieloletnim doświadczeniem. W skład Centrum Rehabilitacji wchodzą: gabinety masażu i ćwiczeń indywidualnych, sauny, gabinety fizykoterapii, sala gimnastyczna.

Prowadzimy rehabilitację: kardiologiczną, ortopedyczną, neurologiczną, dla pacjentów z bólami kręgosłupa, z chorobą zwyrodnieniową stawów, dla dzieci z wadami postawy (skolioza i inne), chorób układu oddechowego, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii. Rehabilitacja nad morzem, a szczególnie w Ustroniu Morskim, jest nie tylko skuteczna, ale również przyjemna np. spacer boso po plaży może łączyć kilka zabiegów: inhalację morskim aerosolem, akupresurę, kąpiel słoneczną.

Facebook Google+

Ustronie Morskie

Ta niewielka miejscowość nad morzem podobnie jak sąsiedni Kołobrzeg posiada długą tradycję jako kurort m.in. ze względu na lecznicze właściwości klimatu morskiego o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych. Wiele zabiegów opartych jest na bogactwach naturalnych pochodzących z tego regionu (borowina, sole morskie, bursztyn).

Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia jest występujący w powietrzu aerozol morski, który działa terapeutycznie zwłaszcza w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Najkorzystniejsze warunki do inhalacji występują na plaży rano i wieczorem, gdy wieje morska bryza. Zawartość jodu w powietrzu waha się w granicach 0,75-2,53 mikrograma /mm³ i jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego na kontynencie europejskim. Wartość natężenia promieniowania słonecznego w Ustroniu Morskim w okresie wiosennym i jesiennym jest wyższa niż w innych rejonach kraju. Bardzo ważnym czynnikiem bioklimatycznym są zbiorowiska roślinne (nadmorski kompleks boru sosnowego, parki bukowe). Kilkanaście lat temu w pobliskich lasach odkryto dwa najstarsze dęby w Polsce które swoim wiekiem zdystansowały słynnego „Bartka”, niestety starszy z nich został niedawno powalony przez burzę.

więcej informacji o mikroklimacie nad Morzem Bałtyckim